Сьогодні він виступив із відповідною заявою.

Подаємо повний текст:

«Вибори 28 жовтня 2012 року вкотре засвідчили те, що партія влади панічно боїться опозиції. Я різко засуджую результати цих виборів, які відверто сфальсифіковані на користь партії Регіонів. На превеликий жаль, в європейській країні з двадцятирічною демократичною історією досі паразитують такі авторитарні хиби, як: використання адмінресурсу, політичні репресії проти опозиційних політиків, залякування, відсутність вільного доступу до ЗМІ та інші порушення виборчих прав громадян. Своїми брудними діями режим Януковича діє не проти опозиції. Він діє проти українського народу, чимдалі погіршуючи репутацію країни в світі, відштовхуючи її від Європейського співтовариства, від підтримки розвинених країн, від ідеалів демократії.

Я засуджую дії окремих, контрольованих владою, членів ЦВК щодо неможливості встановлення результатів голосування на окремих округах. Невизнання результатів волевиявлення громадян і призначення повторних виборів усього на 5 проблемних округах – це фарс, спрямований на те, щоб відволікти увагу громадськості від справжніх масштабних фальсифікацій, що відбувалися на решті округів, в тому числі й на загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Влада банально вкрала перемогу щонайменше в 15 опозиційних кандидатів –мажоритарників, адже боялася отримати менше депутатських мандатів, аніж опозиція. Вкрала цинічно із допомогою озброєних силовиків, загонів «Беркуту», продажних суддів, заляканих членів ОВК і ДВК, «журналістів» з явно бандитською зовнішністю.

Я завжди був і є людиною команди, звик працювати в ній за загальними правилами, робити все для її консолідації. Тому , безумовно, підтримую заяву про спільні дії опозиційних сил, ухвалену Всеукраїнським Об’єднанням «Батьківщина», ВО «Свобода» та партією «Удар» під стінами ЦВК 12 листопада 2012 року. Вважаю, що тільки спільними, консолідованими зусиллями із «Свободою» та «Ударом» ми зможемо своїм чітким планом дій і твердою позицією схилити на свою користь багатьох «самовисуванців», попередивши тим самим їх «тушкування» з режимом Януковича.

«Громадянська позиція» виконуватиме рішення ОО «Батьківщина». Анатолій Гриценко, як лідер партії, будучи відповідальним політиком, у першу чергу, відповідальним перед виборцями, голоси яких влада несправедливо зарахувала на свою користь, діє далекоглядно та стратегічно. Звісно, його погляди є винятковими, від діє на випередження, дуже часто асиметрично до дій влади. І це правильно! Ніколи не можна грати за правилами, нав’язаними супротивником, в особі влади. Одночасно, всі ініціативи треба обговорювати в команді, яка є змобілізованою, згуртованою і убезпеченою від «зливу інформації». Тільки в цьому випадку ми зможемо показати режиму Януковича свою силу. Я, переконаний, що всі представники Об’єднаної Опозиції «Батьківщина», ВО «Свобода», «Удар» продемонструють владі єдність та консолідованість своїх рішень.

Я складу свій мандат, якщо ця позиція буде підтримана усіма, без винятку, опозиційними депутатами, обраними як за списками, так і по мажоритарних округах. Це політичне рішення, яке потрібно проявляти твердо, залучати підтримку міжнародної спільноти і змітати цей злочинний режим. Переконаний, що навіть якщо Верховна Рада України VII скликання проіснує рік, а результатом її роботи будуть дострокові парламентські і президентські вибори – це буде нашою спільною перемогою!»