Капітан судна "Норд" Володимир Горбенко, звинувачений у скоєнні незаконного рибного промислу та порушення порядку в'їзду та виїзду з окупованого Криму, зник.

Про це його адвокат Максим Могильницький написав у Facebook.

За словами правозахисника, зв'язок із Горбенком припинився 26 січня, відтоді він не спілкувався ні з рідними, ні з адвокатами.

"За словами родичів, минулої суботи близько полудня Володимир зник із дому, і ніхто його відтоді не бачив", — пише Могильницький.

Крім того, він стверджує, що таким чином капітан "зникає не вперше".

"Так, у квітні 2018 го капітана безпосередньо з борту судна "Норд", затриманого в Маріупольському порту, викрали співробітники СБУ. Утім тоді про місце його перебування адвокатам стало відомо вже п'ять годин по тому. Тому підстави для занепокоєння, як бачите, у нас дуже серйозні", — заявляє адвокат.

Водночас, як пише "Українська правда", у СБУ заявляють, що Горбенка не затримували.

Як відомо, після того, як Україні не вдалося продати скандальне судно "Норд" 7 листопада 2018 року, його повторно виставили на аукціон.

Нагадаємо, українське судно “ЯМК-0041” затримали 4 травня 2018-го російські прикордонники біля західного узбережжя окупованого Криму за нібито незаконний промисел риби.