Принаймні 100 сальвадорців вирушили в середу, 16 січня, щоб приєднатися до "каравану мігрантів", сформованого з близько 700 гондурасців, котрі почали свою подорож у понеділок і прибули до Гватемали у вівторок. Про це повідомляє інформаційна агенція Onet.

Усі сім'ї мають дітей, багато хто — маленьких. Перед початком подорожі представники Національного інституту з прав людини надавали мігрантам мапи й інформацію про притулки.

Лідувіна Магарін, представник сальвадорського уряду, попередила мігрантів про ризики, на які вони наражаються, а також повідомили, що тисячі сальвадорців, котрі приєдналися до першого "каравану мігрантів" у жовтні 2018 року, так і не змогли потрапити до США, відтак більшість із них тепер проживає в місті Тіхуана в Мексиці.

Через відсутність належних документів влада завадила приєднатися до "каравану мігрантів" 354 особам, в т. ч. 228 неповнолітнім.

Влада також перешкодила багатьом мігрантам перетнути кордон між Гондурасом і Гватемалою. Адже багато дітей вирушили без опікунів. Часто дитина, яка подорожує з одним із батьків, не має нотаріального дозволу від іншого.

Як повідомляв "Вголос", “караван мігрантів” заблокували на кордоні Месики та США.