Організація об'єднаних націй попередила країни Карпатського регіону про серйозну небезпеку, яка може з'явитися у результаті змін клімату та вирубки лісів.

Відповідна заява була опублікована на офіційному сайті міжнародної організації.

Виконавча директорка програми ООН з питань довкілля Інгер Андерсен провела зустріч з представниками країн Карпатського регіону.

В ООН зауважили, що першими з наслідками зіткнуться:

  • Чехія,
  • Угорщина,
  • Румунія,
  • Сербія,
  • Словаччина,
  • Україна.

Андерсен наголосила на важливості усвідомлення, що Карпатський регіон знаходиться у реальній небезпеці. За її словами, не варто себе обманювати.

Вона пояснила, що праліси Карпат і відповідно унікальне різномаїття живих організмів зникають з шаленою швидкістю, адже деревину незаконно вирубують та вивозять за межі гірських держав.

Розповідаючи про ситуацію у регіоні, Андерсен як приклад навела масштабні повені в Україні, які за останні роки стали звичним явищем.

Вона підкреслила, що в Україні знищили величезні шматки лісу, які виконували функцію захисту від потенційної повені та вбирали надлишки води.

Директорка програми ООН з питань довкілля підмітила, що в Україні масові незаконні вирубки проводяться під прикриттям труднощів, які переживає країна.

В ООН також пояснили, що повені частково пов'язані зі зміною клімату.

Зокрема, Андерсен попередила, що кліматичні зміни все ближче до нас, а Україна поки що єдина країна у Карпатському регіоні, яка відчула перші наслідки цих процесів.

Повені в Україні

Останні масштабні повені накрили західні регіони України літом 2020 року.

Тоді потужна стихія зруйнувала дороги, місцеву інфраструктуру та будинки місцевих жителів.

Цікаво, що українська влада активно відстоює позицію, що повені - це не наслідки вирубки лісів.

Читайте більше актуальних новин України та світу: