Про це повідомляє ТСН.

У селищі Паришів поблизу Чорнобиля залишилося тільки троє місцевих жителів. Єдиний чоловік, дід Іван, тримає котів і курей та варить борщ на свіжому повітрі. Він хазяйнує сам – його баба Марія вмерла, хоча на фотографіях, які привозили туристи, вони разом усміхаються. Дід показує, що по собі баба залишила півпогреба ягідного варення з лісу. Та вихваляється, що в зоні відчуження добре постигли кавуни і вродила картопля. Із хати він приносить півлітрового слоїка – напій, який так люблять куштувати іноземні гості. Він теж із дарів лісу – горілка з чорниці. Попри складне життя, самосел не жаліється.

«Мені добре», – каже дід Іван.

У селі Куповате залишилося 16 самоселів. Туди постійно приїжджають туристи з Японії, Польщі та Німеччини. 76-річна баба Марія рада гостям-журналістам і веде їх до хати похвалитися залишеними туристами сувенірами. Пригощати вона воліє смаженими грибами – це також дари місцевого лісу.

Японців після аварії на «Фукусімі» вона кличе не тікати з рідної землі, а повертатися на неї. А про свій самогон розповідає легенду, що він начебто вигнаний ще до аварії на ЧАЕС і закопаний у землю – і лиш недавно випадково знайдений. Попри це, гості з-за кордону пити домашню горілку не ризикують. Натомість європейці полюбляють закуску – сало та огірки.

Як уже повідомлялося, цього року у Чорнобиль приїхали на екскурсію туристи із 86 країн світу – за перші півроку Прип'ять відвідало понад 20 тисяч туристів. Місто-привид, яке і без того повне міфів, продовжує народжувати нові легенди. Радіація наче заморозила Радянський Союз з його символікою та лозунгами – пам'ятниками Леніну. Для іноземців це все екзотика. 

 

«Вголос»