Як інформує прес-служба ЛОР, урочисте відкриття експозиційної зали, в якій представлено картину «Битва під Парканами», у Золочівському замку розпочалося з молитви та благословення священиків. Як зазначив декан Золочівський УГКЦ отець Михайло Сукмановський, цей захід відбувається в пам’ять про Бориса Возницького, за упокій якого постійно моляться в Золочівських церквах.

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич у своєму виступі зазначив, що сьогодні присутні на зібранні стали свідками історичної події.

«Уперше за багато років картини виставлено для огляду, і я впевнений, що вони завжди будуть тут, у цьому місці, яке довго готували саме для цієї експозиції», – зазначив Олег Панькевич.

«Переконаний, що від цього буде користь усім – і тим людям, які працюють в музеї, і жителям Золочева та усієї Львівщини, і гостям нашого краю з близького та далекого зарубіжжя. Хай приїжджають сюди, хай оглядають наші пам’ятки, зокрема цю картину, хай заходять у сусідню залу, експозиція якої розповідає про трагедію в Золочівській тюрмі, хай дізнаються про нашу історію – історію України», – додав голова ЛОР.

Олег Панькевич відзначив особливість цієї експозиції: «Мене переповнюють особливі відчуття – таке враження, що перебуваю на особливому, святому місці. Перед цією подією був період випробувань – про це добре знають люди, які відстояли і підготували експозицію. Але завдяки цим випробуванням багато людей дізналося про творчість Альтомонте, про ці картини, про Львівську галерею мистецтв. Сьогодні – мить перемоги, з якою я вас усіх вітаю. А музейникам, реставраторам, усім, хто долучився до цієї події, висловлюю велику вдячність за їхню працю та активну громадянську позицію».

«Сьогодні ми радіємо. Радіємо від того, що разом з польськими реставраторами ми повернули до життя ці безцінні полотна, адже 150 років ніхто не бачив, зокрема цей твір – «Битва під Парканами». Зараз ми можемо ним любуватися і оцінювати живопис італійського художника Мартіно Альтомонте, який працював на наших землях і відображав ті події, які тут відбувалися», – зазначила дочка Бориса Возницького, завідувач реставраційного відділу Львівської галереї мистецтв Лариса Разінкова-Возницька.

За її словами, встановити картини було непросто. Зокрема, довелося збудували унікальну конструкцію, завдяки якій вдалося розвісити ці картини. Таку технологію в Україні застосували вперше.

Дочка покійного хранителя замків розповіла, що довго не могла відкрити сумку, яку весь час мав зі собою Борис Григорович і яка була з ним у тій машині, востаннє. «А вчора ввечері зазирнула і знайшла записку: «Замки. Готовність вішати картини Альтомонте». До останньої хвилини він возив це із собою, думав про ці картини», – розповіла Лариса Возницька.

Відкриття експозицій двох полотен Альтомонте стало даниною пам’яті Борисові Возницькому, втіленням його планів.

Фото: прес-служба ЛОР