У головному офісі туроператора Karya Tour в Києві спростовують інформацію про банкрутство компанії, в результаті якої 1.5 тисячі українських туристів зіткнулися з проблемами на відпочинку в Туреччині, пише proUA.

За словами керівника відділу реклами Karya Tour Ганни Матвєєвої, проблеми з поселенням виникли через фінансові проблеми партнера компанії в Туреччині – Sunspot Seyhat Ltd Sti.

«Ця компанія працює під нашою вивіскою і є приймаючою стороною в Туреччині. Наша компанія оплачує переліт туристів з України і назад, а Sunspot Seyhat – їх проживання в готелях. Гроші на проживання туристів перераховує Karya Tour, і ми свої зобов’язання виконали», - повідомила Матвєєва.

За її словами, з незрозумілих причин Sunspot Seyhat припинила оплату проживання туристів в готелях, а представники компанії перестали відповідати на телефонні дзвінки.

Тим часом Федеральне агентство з туризму (Ростурізм) повідомило про банкрутство Karya Tour.

За інформацією посольства України в Туреччині, 8 липня в місті Анталья українських туристів, які придбали путівки у компанії Karya Tour (ТОВ «Карія Тур Юкрейн»), почали виселяти з готелів, – оператор не сплатив розміщення.

У суботу в дипустанови Туреччині надходили нові скарги від постраждалих українців.

«За нашими даними, зараз в Туреччині 1784 українських туристи цієї компанії, і всі вони вже розселені по інших готелях», - розповів виданню аташе з культури, туризму та інформаційної політики посольства Туреччини в Україні Берат Юлдіз.

За його словами, в Анталії вже створена кризова комісія, яка вирішує питання про подальше перебування українців в Туреччині.

«Зобов’язання з поселення туристів і повернення їх на батьківщину до 12 липня взяла на себе компанія Tez Tour», - уточнили в МЗС.

Про проблеми Karya Tour раніше не було відомо, сказав Берат Юлдіз з посольства Туреччини в Україні.

«Але навіть я зараз, подзвонивши в головний офіс компанії, не зміг одержати чіткого пояснення події», - відзначив він. Хоча галузеве агентство «Турпром» раніше повідомляло, що за підсумками літнього сезону в 2008 році оператор заборговував турецьким готельєрам більш ніж $200 млн. А в січні 2009 року російський туристичний ринок залишила компанія Diva Travel (у рік обслуговувала до 30 тис. туристів), яка вважається частиною Karya Tour. Тоді директор з продажу компанії VKO Travel Геннадій Косарьов говорив, що Diva могла закритися ще восени 2008 року через фінансові проблеми Karya Tour.

Karya Tour – третій по величині український туроператор на турецькому напрямі. Працює з 2003 року, імена власників Karya Tour та її фінпоказники не розголошуються. Минулого року компанія відправила до Туреччини близько 90 тис. осіб, з яких близько 70%, – туристи з України, інші – з Росії, Угорщини, Словаччини та інших країн. Оператор працює також на напрямах до Єгипту, ОАЕ, Індії.

12:43 МЗС: Продовжують надходити звернення від громадян України, яких виселяють з турецьких готелів у зв'язку з ненадходженням оплати від компанії "Карія-Тур"

За повідомленням Посольства України в Турецькій Республіці, до дипустанови продовжують надходити звернення від громадян України, яких виселяють з турецьких готелів у зв’язку з ненадходженням оплати від компанії „Карія-Тур”, повідомляє Урядовий Портал.

За сприяння Почесного консула України в Анталії, туристична компанія „Tez Tour” взяла на себе зобов’язання щодо поселення українських туристів, які опинились у цій ситуації. Зокрема, у випадку виникнення проблеми, громадяни можуть звернутися до уповноваженого при готелі представника „Tez Tour”, який надасть їм допомогу в розселенні, організації трансферу, направленні до місцевого аеропорту.

За результатами проведених співробітниками Посольства переговорів та направлення офіційних звернень до Міністерства культури і туризму Турецької Республіки, Асоціації туризму Туреччини та Губернаторства провінції Анталія, турецькою стороною прийнято рішення щодо організації допомоги туристам – клієнтам компанії «Карія-Тур». Генеральною дирекцією культури і туризму Антальї дано розпорядження готелям, які функціонують у вказаному регіоні Туреччини, не виселяти з номерів туристів, які відпочивають або подорожують через „Карія-Тур”, до дати їх повернення в Україну.

При Генеральній дирекції культури та туризму Антальї відкрито Центр з надзвичайних ситуацій (контактні номери телефонів: 0242 24 77 660; 0537 278 95 39), до якого, у разі потреби, також можуть звернутися громадяни України, які перебувають у Туреччині. Оператор цього Центру сприятиме українським туристам у вирішенні питань із розміщення в готелях.