За словами хіміка Ульриха О'Доннелла Троца, зміна клімату загрожує Центральній та Південній Америці значними змінами тваринного та рослинного світу.

«Потепління океану лише на один градус уже означає, що більшість наших видів риб перемістяться із Карибів до холодніших вод», - заявив заступник директора та науковий радник Центру карибського співтовариства зміни клімату (CCCCC) у інтерв'ю німецькій газеті Tageszeitung. Експерт підкреслив, що нині регіон отримує з моря 80 відсотків протеїнів.

За словами Ульриха О'Доннелла Троца, якщо рівень моря підніметься на 82 сантиметри, для країн даного регіону це означатиме катастрофу. Адже, до прикладу, в Гаяні, країні на північному узбережжі Південної Америки, 90 відсотків населення мешкають на території, котра лежить на 1,8 метра нижче від рівня моря.

Кошти, потрібні для переселення людей та створення дамб, можуть, за різними оцінками, вже у 2030 році скласти від 20 до 30 відсотків ВВП країни.

Троц також підкреслив, що уже зараз у багатьох місцях Карибського регіону збільшується кількість посух та надзвичайно сильних дощів.

«Під час паводків із сильними дощами за два або три дні може випасти стільки опадів, як зазвичай за три місяці», - наголосив експерт. Тож чи залишиться щось від образу «райського куточку» із пальмами та пляжами, яким зазвичай уявляють Кариби, до 2050 року? "Якщо пляжі та кокосові горіхи зникнуть, зміниться й образ, - відповідає експерт. - Наші острови - це чудовий регіон, котрий ми би залюбки зберегли. Однак ми маємо планувати нові Кариби».

Джерело: Німецька хвиля