Сьогодні, у виступі на 5-му каналі лідер ГП «Пора» Владислав Каськів розкрив як бачить проблема консолідація правих сил і проведення дострокових виборів його політична сила. Виступ лідера «Пори» був побудований у вигляді запитань і відповідей на них. Наводимо запис цього виступу.

Чому пора йде разом з «Нашою Україною», а не оголосила про самостійну участь у виборах?

Відповідь одна: ми абсолютно відповідально усвідомлюємо політичну ситуацію, яка склалася в Україні і розуміємо, що політичну кризу можна подолати консолідацією всіх демократичних сил.

Чому союзником обрали саме «Нашу Україну»?

Тому що укруплення і консолідація на ідеологічній основі політичних сил України є неминучі. НУ є єдиною з парламентських партій, хто сповідує принципи радикальної економічної і політичної свободи, котрі тотожні ідеології Громадянського патріотизму, яку сповідує «Пора».

І друге. НУ динамічно змінюється і перетворюється у прогресивно-реформаторську партію, яка сьогодні уособлюється чіткими послідовними діями і молодим, прогресивним лідером, яким є В Кириленко.

Ми вже обмінялися відповідними діями. «Пора» прийняла озвучену декларацію, а НУ на своєму з’їзді прийняла рішення про включення до виборчого списку 10 представників ГП «Пора».

Ми не виключаємо, що наступним кроком може стати підписання меморандуму між «Порою» і НУ, який буде тісніше демонструвати можливість інтеграції між наними політичними силами. Я хочу наголосити, що ініціатором цього процесу виступає президент України, який послідовно виступає за об’єднання всіх демократичних сил. «Пора» виступає за розширення цього процесу і за включення у цей процес партій, які представляють українську правицю. Ми вважаємо, що у зв’язку з очевидним відтермінуванням дострокових виборів, з’являється чудова можливість для такої консолідації. «Пора» подала приклад такої роботи.

Найкращим рішенням стало би створення виборчого блоку за участю НУ, «Пори», та партій, представлених в «Українській правиці». Зараз йде активний процес переговорний щодо цього рішення і я переконаний, що ми маємо всі шанси отримати укрупнену об’днану політичну силу, яка братиме участь вже у цих виборах. Кінцевим результатом такої інтеграції вже після виборів має бути поява принципово нової політичної сили, у якій буде враховані плюси усіх партій-учасниць цього процесу.

Буде створена нова політична сила.

Взагалі треба без ілюзій усвідомлювати, що ми стали перед новим історичним викликом і альтернативи виникненню цієї нової модернізованої політичної сили немає. Це має статися найближчим часом. У цьому контексті можливо не втрачені шанси для Народної Самооборони, яка хоч і стоїть на соціальних позиціях, але може бути учасницею цього процесу.

Крли відбудуться дострокові вибори?

Найбільш оптимальною датою для проведення дострокових виборів є червень 2007 року.

Цілком очевидно. що є лише два виходи із кризової ситуації, що сьогодні виникла. Перший – це компроміс, але це компроміс щодо правил, а не принципів.

Другий — безкомпромісний, чи як його називають, силовий варіант. Ми, на відміну від популістів, не виключаємо жодного з цих варіантів. Але ми чітко виступаємо за перший варіант, де предметом компромісу може бути тільки встановлення іншої дати виборів та встановлення правил гри на перехідний період. При цьому ми наполегливо пропонуємо негайно відкликати суддів Конституційного суду, призначених за квотою президента, негайно указом президента звільнити прокурора України, і досягнути компромісу щодо дати виборів і створення конституційної комісії відразу після проведення дострокових виборів. Якщо ці принципи не будуть сприйняти, ми вважаємо. що треба діяти швидко, гостро і безкомпромісно, бо ціна питання сьогодні – це територіальна цілісність України і права та свобода громадян. Якщо не будуть прийняті ці принципи, треба негайно запроваджувати надзвичайний стан та проголошувати план дій на перехідний період, який безперечно включає проведення дострокових виборів, але з повною відповідальністю і з повним контролем президента.