Львів’яни, які святкують Різдво з усім світом, також дотримуються давніх звичаїв та обрядів.

Вігілія або Святвечір

Напередодні Різдва римокатолики збираються за великим столом: кутя, пампухи, вареники, голубці, борщ з вушками та інші наїдки – все як на традиційному для українців Святвечорі. Поляки називають цю вечерю Вігілією, що з латинської означає чування. Страв на столі має бути 12 – як місяців у році. Усі вони повинні бути пісними.

Першим куштують оплатек – тоненьку пластинку випеченого тіста, на якій зображений Йосип, Марія та маленький Ісусик.  Оплатек не випікають вдома, а купують в костелі.

Пастерка або нічне різдвяне богослужіння

Опісля вечері усі збираються на нічну службу до костелу. Зазвичай Богослужіння, що розпочинається після 12-ої ночі, триває до ранку.

Різдво

З самісінького ранку родина збирається за святковим столом. На ньому – розкішшя страв, тепер уже – жодної пісної. А далі починаються відвідини рідних, близьких та друзів. І так цілий день. Вертепи, колядки – усе вже звично для українського Різдва.

Для тих, хто на католицьке Різдво надумає завітати до Львова, варто спланувати для себе святкову програму. Різдвяний ярмарок, зимова ковзанка, Катедра з надзвичайною шопкою та мелодійними колядками – ось що неодмінно варто відвідати на католицьке Різдво у Львові.

джерело: kava.lviv.ua