У понеділок, 1 жовтня, казахстанська газета Мегаполіс написала про те, що що фермери в Карабаликському районі області отримують в рахунок заробітної плати товари народного споживання. Таким чином зі своїми працівниками розраховується товариство з обмеженою відповідальністю Ак-коль. Кілька фермерів показали кореспондентам видання видані замість зарплати сіль для ванн, прокладки та порошок 2007 року випуску, яким, як стверджується у статті, "можна тільки мити руки". Причому селяни заборонили вказувати в матеріалі свої імена, побоюючись втратити роботу.

Отримати коментарі у керівництва підприємства не вдалося, оскільки, за твердженням секретаря, вони поїхали на весілля до Канади.

Департамент контролю і соціального захисту Костанайської області перевірив факти, вказані в статті, і з'ясував, що 36 працівникам ТОО Ак-коль у кінці вересня дійсно в рахунок заробітної плати були видані предмети гігієни на суму 83,1 тисячі тенге (4,33 тисячі гривень ). Ще на суму 2,4 мільйона тенге (близько 125 тисяч гривень) роздали продукції сільського господарства (сіна, зерновідходів, вівса тощо). Підпрємство також залишилося винним працівникам 1,16 мільйона тенге (60,25 тисяч гривень). Матеріали перевірки були направлені до прокуратури Карабаликського району області.

Джерело: Кореспондент