Сильна девальвація рубля викликала серйозне здешевлення російських товарів на казахському ринку, пише «Rzeczpospolita».

А це, в свою чергу, б’є по місцевих виробниках, які не можуть конкурувати з такою дешевою продукцією.

До таких товарі відносяться нафтопродукти, автомобілі і автомобільні деталі, будівельні матеріали, кабелі, м'ясо птиці і яйця, макарони, солодощі, борошно і сік. Обидві країни знаходяться в Митному союзі, тому товари ввозяться без прикордонного контролю та жодних торгових обмежень.

У листопаді 2014 року, Казахстан ввів заборону на продаж низки брендів російського пива. Під тиском Росії, бар'єр був знятий через два тижні.

У грудні, казахські бізнесмени звернулися до влади з проханням обмежити імпорт з Росії. Тоді, російський рубль за два дні втратив 17 відсотків своєї вартості, через що казахські виробники зазнали десятки мільйонів доларів збитків. У січні, про призупинення торгівлі в рублях оголосив третій член Митного союзу - Білорусь. Лукашенко заявив про бажання торгувати з Росією в доларах і євро.

Останнім часом відносини між Астаною та Москвою погіршилися. Казахстанська влада побоюється тзв. «українського сценарію» і зростаючої залежності від Росії. За 11 місяців 2014 року, торгівля Казахстану з Росією скоротився майже на 20 відсотків. Особливих втрат зазнали казахські експортери.