Існує кілька теорій про те, звідки взявся новий коронавірус COVID-19, який отримав позначення SARS-CoV-2.

Про це повідомляє Обозреватель.

Коронавірус вперше виявили у китайському місті Ухань в кінці 2019 року, очевидно, в районі місцевого ринку диких тварин. На ньому продавали птахів, змій, кажанів, а також морепродукти.

За структурою  COVID-19 близький до вірусів, які інфікують кажанів.  Попри це, на думку вчених, нинішній коронавірус був переданий кажанами якійсь невідомій тварині, а вже потім поширився на людей.

Переносниками вірусу могли бути не лише змії чи миші, але й панголіни (лускаті ссавці).

Ця ланка в ланцюзі мутацій коронавірусу залишається загадкою і може бути джерелом подальших заражень.

Проте, є ще друга версія появи вірусу. За словами офіційного представника МЗС КНР Чжао Ліцзяні, COVID-19 в Ухань завезли американські військові. "Коли в США з'явився нульовий пацієнт? Скільки людей заражені? У яких вони лікарнях? Принести епідемію в Ухань могла американська армія. Будьте прозорі – відкрийте всі дані! США повинні все нам пояснити!" – написав він.

Як доказ дипломат прикріпив відео фрагмента виступу глави американського Центру з попередження і контролю захворювань Роберта Редфілда в Палаті представників Конгресу, де він говорить про те, що у кількох померлих американців, яким діагностували грип, при посмертному обстеженні був виявлений коронавірус.

У зв'язку з цим, Ліцзяні припустив, що "нульовий пацієнт" з коронавірусом з'явився саме в США.

Крім того, про американське джерело вірусу свідчать військові ігри за участю американців, які проходили в Ухані в жовтні 2019 року. Перші хворі з'явилися там вже у грудні.

Нагадаємо, британська розвідка озвучила ще одну теорію про появу коронавірусу.

https://twitter.com/zlj517/status/1238111898828066823?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1238111898828066823&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.obozrevatel.com%2Fukr%2Fhealth%2Fpulmonology%2Fzvidki-vzyavsya-koronavirus-golovni-teorii.htm