Про це повідомив голова постійної депутатської комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Ярослав Качмарик зазначив, що у 2012 році казначейська заборгованість за 2011 рік становила 42,5 млн. грн. Водночас за попередній рік ця сума вже складає 90,5 млн. грн., тобто майже у 2,2 рази більше.

Голова комісії наголосив, що велика частина фінансувань із держбюджету, особливо зі спецфонду, не була проведена.

«Я наголошую, що казначейство не проплачувало кошти, які були у обласному бюджеті, тобто основні надходження податків і зборів виконувались», – сказав депутат.

Він додав, що заборгованість по фінансуванню бюджету розвитку Львівської області за 2012 рік склала 19,7 млн. грн., а це більше, ніж бюджет розвитку в 2011 році.

«Дуже прикро, що фінансування обласного конкурсу мікропоектів розвитку (а цю програму ми вважаємо гордістю обласної ради) переведено у заборгованість в сумі 2 млн. 148 тис грн. Тому майже 20 районів не отримали субвенцію місцевим бюджетам, тоді як спфівфінансування із місцевих бюджетів вони виконали», – сказав Ярослав Качмарик.

Він додав, що у Львівській області є такі програми, які практично повністю переведені у казначейську заборгованість. До прикладу, Програма фінансування підприємств АПК через механізм здешевлення кредитів – сума заборгованості складає 1 млн. 781 тис. грн. Також виникла казначейська заборгованість у закладах культури і мистецтва – «катастрофічна сума» становить більше 4 млн. грн. Недофінансовані також заклади соціального захисту, зокрема, видатки у будинках-інтернатах для людей похилого віку та інвалідів – на 783 тисячі гривень.

«Ми бачимо ситуацію, коли єдиний казначейський рахунок використовується для латання дірок бюджетів різних рівнів, коли із державного бюджету не фінансуються делеговані повноваження, коли використовуються кошти обласних бюджетів для фінансування інших цілей», – сказав голова бюджетної комісії.

Він додав, що фінансово-кредитна система у країні перебуває у катастрофічному стані, який підсилюється тим, що всі акумульовані кошти ідуть на погашення дефіциту пенсійного фонду. Ярослав Качмарик повідомив, що незабаром у Львівській облраді відбудуться громадські слухання з цього питання.

Голова ЛОР Петро Колодій зазначив, що одне із найважливіших питань наступної сесії – внесення змін до показників обласного бюджету з метою погашення кредиторської заборгованості та проведення розрахунків за виконані та неоплачені минулого року роботи.

Як писав Вголос, чергове засідання XXIII сесії Львівської обласної ради відбудеться 19 лютого.