Як повідомили вчора в центрі інформації і громадських зв'язків білоруського КДБ, «припинено протиправну діяльність громадянина Республіки Білорусь А. Гайдукова, який займався за завданням іноземної розвідки збором і передачею інформації політичного та економічного характеру». За повідомленням білоруської спецслужби, його затримали співробітники КДБ в момент закладання схованки з інформацією, яка цікавить іноземні спецслужби.

Проти Гайдукова, якого поміщено у слідчий ізолятор КДБ, порушено кримінальну справу за статтею, в якій йдеться про державну зраду. За білоруським законодавством, за такий злочин винний може отримати від 7 до 15 років в’язниці.

У свою чергу деякі білоруські опозиційні ЗМІ та інтернет-ресурси вчора повідомили про затримання за звинуваченням у державній зраді жителя Новополоцька Андрія Гайдукова. При цьому його називають молодим активістом опозиційної партії Білоруська християнська демократія (БХД). За інформацією з джерел в опозиції, у квартирі затриманого було проведено обшук, у нього вилучено комп'ютер і телефон.

У прес-службі БХД також повідомили про те, що, окрім Гайдукова, було затримано, але потім відпущено на свободу, ще одного партійного активіста Іллю Богданова.

Джерело: itar-tass.com