Ярослав Кендзьор – народний депутат України, фракція «Наша Україна», голова ЛКО НРУ.

Пане Ярославе, як Ви розцінюєте вихід з НСНУ услід за Балогою ще 6 членів, зокрема Безсмертний, Полянич, Кріль, Тополов, Білозір, Петьовка?

Без сумніву це можна трактувати як розкол. Але можливо точніше було би назвати цей процес – очищення цієї партії від людей, які сповідують не ідею, а кон’юнктуру. Ці люди пішли за своїм бригадиром Віктором Івановичем Балогою, який з моєї точки зору є великим нещастям для України. Якщо ці люди, які пішли, не розуміють цього, то це їхня особиста трагедія. Бо не бачити як позиція Балоги "закопує" президента, віднімає від президента будь-які шанси бути обраним у наступній виборчій президентській кампанії, то це треба бути просто сліпцем.

Балозі я не дивуюся, бо бачу весь авантюризм цього чоловіка. Але, що сам Віктор Андрійович Ющенко не бачить куди його веде Балога – оце для мене є найбільша загадка на сьогоднішній день.

Тобто, загалом Ви позитивно оцінюєте вихід цих людей з партії?

У зв’язку із тим, що ідею створення єдиної національно-демократичної партії на базі блоку НУНС проголошував і брався реалізувати Віктор Балога, то в його звучанні часто була плутанина. То він називав національно-демократичну партії, то в нього слово «національна» десь-кудись губилося, випадало. Тобто вже там було велике лукавство, що йому потрібна була партія не з національною душею, яка би не називалася пропрезидентською партією.

Тому процес об’єднання політичних сил в національно-демократичну партію, мені здається буде можливість швидше реалізувати, коли із НСНУ вийде така кон’юнктура на чолі із Балогою. Тоді ми можемо і НРУ, і частина НСНУ (яка сповідує національно демократичні ідеали і цінності), УНП створити таку партію.

Кажуть, що Балога готується створити нову політичну силу на базі організації ГАРТ. Можливо ці політики планують об’єднатися у новій партії?

Мабуть ці люди увійдуть туди, куди заведе їх Балога. Ще у 2005 році після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах, коли президент був на піку популярності. Ідея створення єдиної потужної партії була достатньо позитивно сприйнята суспільством, але для цього, звичайно не треба було творити адміністративним чином цю нову партію, яку іронічно називали "розум і честь новітньої епохи". Зрозуміло, що довго не проіснує ця партія, тому що вона творилася абсолютно адміністративним чином.

Зараз ідея Балоги створити якийсь новий політичний проект виглядає цілком анекдотично. Вже ніхто серйозно її сприймати не буде на тлі того, що відбувалося із командою Балоги.

Я знаю І Оксану Білозір, знаю і інших депутатів… Невже вони всі подалися на цю чергову авантюри Віктора Балоги…