Глава збройних сил Керії Джуліус Карангі повідомив, що у військовослужбовців знайшли поцуплені під час операції у торговому центрі мобільні телефони і фотокамери.

Звинувачуваних у мародерстві військових звільнили з роботи та посадили за грати. Який саме термін ув’язнення присудили солдатам не повідомляють.

Під слідством також перебуває ще один солдат. Також затримали жінку одного з військовослужбовців, яка намагалася продати товари, які ймовірно викрав її чоловік в «Уестгейті».

Власники магазинів раніше вказували кенійській владі на факти мародерства, які зафіксовані на записах камер відеоспостереження торгового центру. На них добре видно, як військовослужбовці брали з прилавків якісь предмети.

Проте, цим повідомленням про мародерство влада Кенії раніше не визнавала – стверджували, що військові лише брали воду з магазинів під час облоги, яка тривала чотири дні. Глава кенійської поліції Давид Кімайо навіть погрожував заарештувати журналістів, які публікують як він вважає, ці наклепницьків відомості.

Нагадаємо, 21 вересня 2013 року терористи з сомалійського ісламського угруповання «Аль-Шабаб», близького до «Аль-Каїди», захопили торговий центр «Уестгейт» у столиці Кенії Найробі. Вони взяли заручників і забарикадувалися всередині. Облога тривала чотири дні. В результаті, за офіційними даними, загинуло 67 людей: 61 заручник і шестеро представників збройних сил.

Джерело: Лента