Виступаючи у сесійній залі, Юрій Корольчук заявив, що введення утилізаційного збору підтримує українського виробника, захищає його від імпорту авто з-за кордону. Аргументи про те, що утилізаційний збір підвищив на десятки тисяч гривень вартість авто для українських споживачів, його цілковито не переконали.

За результатами голосування, на підтримку звернення висловилися 24 депутати Луцької міськради. Серед тих, хто не голосував за відміну утилізаційного збору, був голова фракції ВО «Батьківщина» у Луцькій міській раді Юрій Корольчук та троє його одно партійців.

Аналогічну позицію зайняв і мер Микола Романюк.

Повторне голосування успіху не мало. Лише 23 (при необхідних 26-ти) депутати Луцької міськради підтримали звернення до парламенту щодо скасування збору на авто.

Позиція голови фракції ВО «Батьківщина» у Луцькій міськраді та частини його колег-однопартійців цілковито суперечить позиції народних депутатів від ВО «Батьківщина» та заявам Євросоюзу з зазначеного питання.

Зокрема, нардепи від «Батьківщини» Андрій Павловський та Олександр Бригинець пропонують скасувати закон про утилізаційний збір, який набув чинності 1 вересня. А член парламентського комітету з питань податкової та митної політики Сергій Терьохін (фракція ВО «Батьківщина») переконаний, що введення Україною утилізаційного податку на імпортні транспортні засоби робить неможливим підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Крім того, раніше ЄС закликав Україну скасувати закон про утилізацію знятих з експлуатації авто.

На думку експертів, закон про утилізаційний збір створює преференції для обраних, і не спрямований на розвиток української автомобільної галузі.