Керівник Львівського обласного виборчого штабу Олександра Мороза Євген Таліпов вважає, що закон про вибори президента потребує змін, а саме необхідно його доповнити положенням про те, що якщо кандидат на посаду президента знімає свою кандидатуру, то разом з ним знімаються і члени виборчих дільниць, які представляли його інтереси. Про це він заявив „Контекст-медіа”.
На думку Євгена Таліпова це не дасть можливості адмінресурсу використовувати таких членів в інтересах провладних кандидатів.
Згідно діючого закону про вибори президента у випадку, коли кандидат з тих чи інших причин припинив свою участь у виборчій кампанії, його представники у комісіях залишаються і можуть припинити свою діяльність лише на вимогу самого кандидата.
„Аналіз складу членів виборчих дільниць, проведений у 117-128 в.о. на Львівщині, свідчить про те, що штаб Януковича та його технічні кандидати мають у складі ТВК та ДВК від 55 до 73 відсотків своїх представників, що дає їм можливість абсолютною більшістю або блокувати, або вирішувати питання на свою користь. Ми вважаємо, що у подальшому це може привести або до тотально фальсифікації виборі, або до їх зриву”, ― зазначив Євген Таліпов.
Представник ЛОГО КВУ Назар Бойко у коментарі „Контекст-медіа” зазначив. що за даними моніторингу КВУ, відсоток впливів представників провладник кандидатів у комісіях є нижчий від наведених Є.Таліповим, і становить на рівні ТВК 65%. Представник КВУ вважає, що вплив представників провладних кандидатів буде зменшено на рівні дільничних комісій, адже далеко не всі з кандидатів змогли надати своїх представників до їх складу.
31 жовтня в Україні відбудуться президентські вибори. 25 вересня ― останній день, коли затверджується склад дільничних комісій на виборах президента.