Керівник Львівського обласного виборчого штабу Віктора Януковича Олексій Радзієвський назвав проявом політичного хуліганства сьогоднішнє захоплення приміщення штабу вчителями, оскільки жодних юридично аргументованих та економічних вимог у освітня немає.
„Сьогодні в 15.45 ми стали свідками зухвалого випадку захоплення штабу кандидата в президенти Віктора Януковича. Велика кількість освітян ввірвалася, зламавши двері, забарикадувала вхід в кабінети”, ― сказав Олексій Радзієвський. В цей час він вів прийом громадян, які перелякалися таким нападом.
Економічні вимоги освітян не є аргументованими, вважає Радзієвський. На початку акції вони ставили дві вимоги: вимогу підписання президентом закону про визнання державним боргу за ст. 57 Закону про освіту і щоб Камбін приступив до виконання цього закону. Обидві ці вимоги виконані. ― зазначив Олексій Радзієвський.
„Економічне підґрунтя вимог освітян відсутнє. Все зводиться в політичну площину”. ― сказав він.
Олексій Радзієвський вважає, що акцією вчителів стоїть „Наша Україна” та ряд інших політичних і громадських організацій.
Він також повідомив, що ще раніше звернувся в правоохоронні органи, прокуратуру і Львівську ОДА з проханням забезпечити „торжество закону і звільнити приміщення штабу від знахабнілих політичних сил”.
Як повідомляло агентство, сьогодні завершилася 16-добова акція протесту вчителів Львова. Сьогодні ж о 15.40 близько 50 вчителів захопили приміщення Львівського обласного штабу Віктора Януковича, яке знаходиться у Будинку вчених, вимагаючи виплатити борги по зарплаті за ст. 57 Закону про освіту. Вчителі також вимагали показати їм договір на оренду приміщень Будинку вчених штабом Януковича, адже цей будинок належить профспілці працівників освіти та науки.
7 жовтня 10 львівських вчителів, незважаючи на заборону суду, розбили намети під стінами Львівського обласного виборчого штабу Віктора Януковича і оголосили безстрокове голодування. Голодування є перманентне. 10 вчителів одночасно беруть участь в ньому протягом трьох днів, після чого їх змінюють інші.
Вчителі вимагають від прем’єр-міністра зобов’язати виконавчі служби виконати рішення судів щодо виплати вчителям заборгованостей за ст. 57 Закону про освіту.
8 вересня Львівський обласний виборчий штаб Віктора Януковича оприлюднив заяву, в якій вимагає від влади Львова припинити акцію з огляду на те, що вона, на їх думку, є антизаконною.
Вчителі мають наміть розширити акцію і планують у найближчу розбити намети біля приміщень Львівської міської ради та Львівської ОДА.
13 жовтня місцевий суд Галицького району Львова прийняв рішення про заборону вчителям проводити голодування під стінами Львівської ОДА одночасно дозволивши провести аналогічну акцію під стінами Львівської міської ради.