Сьогодні на Львівщині перебуває заступник голови виконавчого комітету СНД, керівник місії спостерігачів СНД Анатолій Головатий.
На прес-конференції Анатолій Головатий розповів, що під час виборів в Україні працюватиме 600 спостерігачів від СНД. 110 з них вже працює в Україні. На Львівщині за виборами спостерігатиме 30 спостерігачів місії СНД.
Анатолій Головатий пояснив, що місія СНД знаходиться в Україні на запрошення МЗС України. „Наш принцип ― слідкувати, щоб вибори були чесні і прозорі. Якщо будуть якісь сфабрикування, то будемо інформувати владу і ЦВК”, ― зазначив він.
Анатолій Головатий виключив можливість фальсифікації виборів і висловив переконання, що вони будуть проведені на належному рівні. „Ми за цим будемо спостерігати”, ― додав він.
Анатолій Головатий також розповів, що у Києві створений штаб місії СНД, який вже місяць займається моніторингом за виборами. За його словами, моніторинг свідчить, що в більшості областей вже сформовані територіальні виборчі комісії, але дільничні виборчі комісії лише формуються.
Сьогодні Анатолій Головатий побуває у Кам‘янко-Бузькому та Жовківському районах області.
Місія СНД з ознайомчими поїздками вже побувала в Дніпропетровській, Донецькій, Чернігівській, Тернопільській, Харківській областях.
Місія СНД співпрацює з місіями інших країн і міжнародних організацій, зокрема, ОБСЄ.