Про це сьогодні на засіданні комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської облради повідомив начальник управління охорони культурної спадщини ЛОДА Василь Іванівський.

Під час засідання комісії Василь Іванівський представив звіт управління охорони культурної спадщини облдержадміністрації по виконанню обласних програм на 2007-2010 роки.

Відповідно до звіту пріоритетними напрямками управління охорони культурної спадщини залишаються два напрямки: збереження дерев’яних церков та збереження замків.

«Коли було створено управління, на Львівщині була катастрофічна ситуація зі знищенням дерев’яних церков внаслідок пожежі. Тільки у 2004 році згоріло 9 таких церков. Цьогоріч вогнем не була знищена жодна церква», - зазначив начальник управління охорони культурної спадщини ЛОДА.

За його словами, таких результатів вдалося досягти завдяки: вогнегасникам, які управління закупило для дерев’яних церквов, оброблення вогнезахисним розчином стін церков та встановлення сигналізації в декількох церквах.

Але, як зазначив голова комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської облради Орест Шейка, дерев’яні церкви все одно потребують реставрації. Голова комісії висунув пропозицію втілити в життя програму, спрямовану на збереження дерев’яних церков. В рамках цієї програми мають бути залучені волонтери з вищих навчальних закладів Львова, які відправлятимуться на місця розташування пам’яток культурної спадщини і будуть проводити дослідження та реставраційні роботи дерев’ яних церков.

Окрім того, Василь Іваницький повідомив, що очолюване ним управління зараз працює над включенням 8 дерев’яних церков до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.