Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому заступнику голови правління банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» в розтраті чужого майна за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах.

Про це інформує пресслужба Держбюро розслідувань.

Зокрема слідством встановлено, що колишній заступник голови правління банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» здійснив розтрату грошових коштів у сумі 113 мільйонів доларів США, що становить 2,5 мільярда гривень, які були розміщені на рахунках іноземних банків.

«Підозрюваний передав кошти в заставу для офшорної компанії під відкриття кредитної лінії, яка була пов’язана із бенефіціарним власником банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» народним депутатом України 3-8 скликання», – повідомляють у відомстві.

Також до розтрати коштів ексзаступника голови правління банку  залучав саме бенефіціарний власник банку народний депутат, який на даний час перебуває у розшуку.

Такі дії призвели до того, що у 2015 році через невиконання зобов’язань за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» заставне майно. Крім цього дії підозрюваного сприяли початку процедури ліквідації банку, яка триває і на даний час.

Накладено арешт на активи трьох компаній, які були задіяні в злочинній схемі. Зокрема арештовано корпоративні права, грошові кошти та 26 об’єктів нерухомості, загальною вартістю 10 мільйонів доларів США.

У разі доведення вини, підозрюваному посадовцю банку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.