Сьогодні керівництво Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення віддало вказівку охороні будинку по вул. Прорізній, 2, в Києві про недопущення в робочі кабінети 5-го поверху керівників Держкомтелерадіо, доки вони не припинять саботаж виконання доручення Президента України та рішення уряду про передачу цього будинку в оперативне управління Нацради з подальшим розміщенням у ньому обох установ.

Про це повідомляється у заяві Нацради з телерадіомовлення.

За словами авторів заяви, керівництво Держкомтелерадіо порушило всі домовленості та зобов'язання, дані учасникам переговорного процесу та виголошені публічно. “Вже тиждень, як урядове рішення про передачу будинку саботується. Представники Держкомтелерадіо ще 20 липня відмовилися підписувати акт про передачу будинку і відтоді самоусунулися від роботи в комісії з передачі об'єкту. Незважаючи на підписання головою Держкомтелерадіо Іваном Чижем зобов'язання про розподіл службових приміщень навпіл, до цього часу план розміщення двох установ Національній раді не надано”, йдеться в заяві.

Як стверджують в Нацраді, порушено також результати переговорів, що відбулися 23 липня, про поетапну передачу окремих приміщень Національній раді для розміщення працівників, які кілька днів разом з документами перебувають у холі біля вхідних дверей.

За словами авторів заяви, керівництво Держкомтелерадіо не відреагувало на численні письмові звернення Національної ради з вимогами вжити заходів для забезпечення діяльності цього конституційного органу, роботу якого за відсутністю службових приміщень паралізовано вже протягом півтора місяці. У відповідь було вимкнено навіть останній телефон, яким могла користуватися Національна рада, та ліфт.

“Впевнившись в умисному саботажі з виконанням урядового рішення, Національна рада перекрила доступ керівникам Держкомтелерадіо до своїх кабінетів на 5-му поверсі будинку по Прорізній. Це, зокрема, кілька кімнат, що належали Чижу і не використовувалися ними, оскільки керівник Держкомтелерадіо постійно працював в офісі по вул. Хрещатик, 26. Ми гарантуємо недоторканість документації та особистого майна, що знаходиться в кімнатах 5 поверху, і відкриємо доступ до них лише після припинення саботажу з виконанням доручення Президента України і розпорядження уряду – підписання акту передачі приміщення, затвердження плану розміщення Національної ради і Держкомтелерадіо та розташування на Прорізній, 2 працівників Національної ради, які з вини керівництва Держкомтелерадіо тиждень тому опинилися на вулиці і досі не мають притулку”, йдеться в заяві.

У Нацраді сподіваються, що керівництво країни та працівники Держкомтелерадіо дадуть належну оцінку діям Чижа і його найближчого оточення.

Як відомо, Кабінет Міністрів України 16 липня цього року ухвалив рішення передати в оперативне управління Нацради з питань телебачення і радіомовлення будинок по вул. Прорізній, 2. В рішенні зазначається, що Нацрада має укласти договір оренди приміщень з Держкомтелерадіо та Комітетом з Національної премії України ім. Т.Шевченка на умовах оплати фактичних витрат, пов'язаних з їх утриманням.

Згідно з відомостями попереднього огляду приміщень, проведеного членами комісії з передачі цього об'єкту Нацраді, в будинку на Прорізній, 2 є 108 кімнат, з яких 85 - офісних. Частину приміщень будинку (приблизно 1 тис. кв. м) Держкомтелерадіо у попередні роки передав в оренду майже 10 організаціям і установам.

Керівник Нацради Віталій Шевченко зазначав, що Нацрада та Держкомтелерадіо мають розподілити приміщення за “рівноправним принципом” у відповідності до кількості людей.

За інформацією Нацради, у Держкомтелерадіо працює 155 осіб, у Нацраді з телерадіомовлення - 160.

УНІАН