Керівники громадських організації національних меншин Львівської області вимагають закриття газети „Ідеаліст”.
Про це йдеться у зверненні, яке оприлюднили керівники громадських організацій Львівської області, у якому вони підтримають позов Державного комітету України у справах національностей та міграції до газети „Ідеаліст”.
Під зверненням підписалось чотирнадцять представників різних громадських організацій національних меншин Львівщини, серед яких Грецька община „Еллінес”, товариство культури імені Шолом-Алейхема, Асоціація культури та освіти „Руський дом”, Білоруська община Львівської області, Російське товариство імені О.Пушкіна, Львівська обласна німецька молодіжна організація „Дойче Югенд”, та інші.
„Газета „Ідеаліст” постійно друкує заклики депортувати євреїв, що є брутальним порушенням ст..25 Конституції України. Крім того, ця газета у №7 за 2004 рік відкрито підтримує ідеї гітлерівської „Майн кампф”, що підтверджує її нацистський характер. Видавці та автори „Ідеалісту” намагаються демонструвати світу, що в Україні XXI століття порушення законів є безкарним, а нацизм — постійною складовою життя”, — йдеться у зверненні.
Представники національних меншин Львівщини також вимагають порушення кримінальної справи проти редактора та видавця газети „Ідеаліст” Михайла Маньковського.
Як вже повідомляло агентство, у Львові розпочався розгляд справи за позовом Державного комітету України у справах національностей та міграції до газети "Ідеаліст".
Державний комітет України у справах національностей та міграції звинувачує газету „Ідеаліст” у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.
Газета „Ідеаліст” видається щомісяця тиражем від 2 до 5 тисяч примірників із 1997 року і є друкованим органом громадської організації Ідеалістів.