Керівники Львівських організацій та фракцій «Нашої України» та БЮТ у Києві підписали угоду про спільну опозиційну діяльність на місцевому рівні.

Участь у підписанні угоди брали: голова фракції «Наша Україна» у Львівській міській раді, заступник голови міської організації НСНУ Василь Трач, голова облвиконкому НСНУ Ігор Стефанишин, заступник керівника міжфракційного об'єднання «Наша Україна» у Львівській обласній раді Андрій Парубій та заступник голови ЛОО НСНУ Володимир В'язівський, голова обласної організації ВО «Батьківщина», керівник фракції БЮТ в облраді Іван Денькович, голова міської організації ВО «Батьківщина» Мирослава Бичишин та керівник фракції у міськраді Юрій Гудима.

В коментарі «ПресТайму» Василь Трач розповів, що були підписані 2 угоди: між обласними партіями НСНУ та ВО «Батьківщина» і блоками «Наша Україна» та БЮТ. Угоди передбачають основні принципи співпраці і зобов'язання сторін.

Угодою між партіями передбачено створення міжпартійної координаційної ради, до складу якої увійдуть по 5 представників від кожної сторони.

Протягом 30 днів обласні партійні організації мають спільно сформувати план дій по реалізації своїх виборчих програм та подати на затвердження координаційної ради.

За словами Трача, план дій передбачатиме: узгодження партійного керівництва депутатськими фракціями у місцевих радах, узгодження дій щодо проведення спільних політичних акцій; спільна розробка регіональних програм соціально-економічного розвитку регіону: єдина кадрова політика; спільні заяви та звернення; надання узгоджених оцінок діям та намірам органам виконавчої влади на місцях

Останній пункт передбачає спільні дії щодо регулювання тарифів на житлово-комунальні послуги, реалізації та оренди комунального майна.

Іван Денькович у коментарі агентству зазначив, що БЮТ не наполягатиме на зниженні у Львові тарифів на 15%. «Тепер ми спільно прийматиме рішення. Це була просто пропозиція - знизити тарифи на 15%. Тепер буде економічне обґрунтування. Можливо зниження буде на 20%, можливо - на 10%, але це вже будуть спільні пропозиції», - зазначив він.

Іван Денькович також повідомив, що аналогічні угоди будуть підписані на рівні районів і міст Львівської області.

«Ми узгодимо де в нас є проблеми і зберемо у Львові керівників партійних організацій та фракцій, так я це було зроблено на рівні Києва, і підпишемо ці угоди», - додав він.

Такі ж угоди сьогодні у Києві підписали керівники всіх регіональних організацій і фракцій Нашої України» та БЮТ.

Як повідомлялось, 9 лютого голова ради «Нашої України» Віктор Балога і лідер БЮТ Юлія Тимошенко підписали директиву про спільну опозиційну діяльність у ВРУ та про об'єднання зусиль фракцій у місцевих радах усіх рівнів.