Такі результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології та  Моніторингово-аналітичною групою «Цифра», повідомив керівник МАГ «Цифра» Назар Бойко під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Назар Бойко розповів, що опитування показало, що лише 7% респондентів переконані, що статус члена ОВК повністю захищає їх від впливу під час виконання обов’язків. У той час 27% опитаних вважає, що такий статус не захищає зовсім.

Тільки кожен 10 член (11%) керівного складу ОВК повідомив, що йому доводилось спостерігати випадки адміністративного тиску під час виконання функцій члена ОВК. Переважно це був адміністративний тиск щодо прийняття рішення на користь тієї чи іншої партії/кандидата.

Абсолютна більшість спостерігачів (77%) сказали, що наразі спостерігачі від суб’єктів виборчого процесу не втручаються у роботу окружкомів.

Варто зазначити, що відповідно до дослідження більшість (91%) респондентів мають попередній досвід участі у виборчому процесі в якості члена ОВК чи ДВК. В середньому представник керівного складу ОВК брав участь у виборах 5 разів.