Про це інформує прес-служба МОЗу.

Організаторами програми є Міністерство здоров’я Польщі, Всепольська фундація з протидії хворобам цивілізації (Польща), Державна установа «Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України» та Благодійна організація «Протидія хворобам цивілізації» (Україна).

В.о. міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець поінформував, що теми стажування такі: процес переходу від пострадянської системи охорони здоров’я до страхової медицини і діяльність конкретних лікарень в умовах страхової медицини.

«Програма спрямована не тільки на керівників лікарень, а й на керівників вищих навчальних медичних (фармацевтичних) закладів України. Адже ці дві категорії є ключовими для успішного переходу до страхової медицини в Україні. Від керівників вищих навчальних закладів залежить підготовка нових кадрів, особливо у сфері менеджменту закладів охорони здоров’я. Також вони несуть відповідальність за підготовку фахівців із громадського здоров’я і протидії хворобам цивілізації — хронічним неінфекційним захворюванням, поширеність яких в Україні безпосередньо впливає на захворюваність і тривалість життя громадян», – зазначив Василь Лазоришинець.

Керівники лікарень протягом 5 днів у Варшаві та Кракові вивчатимуть систему медичного страхування та систему охорони здоров’я Польщі та відвідають Міністерство охорони здоров’я Польщі. Друга частина програми передбачає вивчення діяльності однієї з найбільших державних клінік Кракова та приватної клініки цього ж міста.

Керівники медичних вишів у свою чергу 3 дні проведуть в польських навчальних закладах, де ознайомляться з програмою підготовки спеціалістів з управління закладами охорони здоров’я в умовах страхової медицини, підготовки спеціалістів із громадського здоров’я та протидії хворобам цивілізації.