Керівники виборчих штабів Віктора Ющенка п’яти західних областей України засуджують намір влади роз’єднати населення Західної і Східної України, а також заявляють про готовність населення цих областей гостинно прийняти всіх спостерігачів зі Сходу України у другому турі президентських виборів. Про це йдеться у зверненні керівників виборчих штабів Віктора Ющенка Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської та Рівненської областей до виборців Півдня і Сходу України.
„Ми вважаємо, що немає нічого більш цинічного і підлого як намір нас роз‘єднати. Громадяни України, які живуть в різних регіонах – на Волині і Чорного моря, біля західного і східного кордону нашої держави, на півдні і півночі мають одну Батьківщину і бажають їй добра та процвітання”, ― йдеться у зверненні.
„Напередодні другого туру голосування ми заявляємо, що готові гостинно і доброзичливо прийняти кожного, хто захоче приїхати спостерігати за ходом виборів і підрахунком голосів. Ми запрошуємо Вас як гостей, як громадян нашої спільної Батьківщини, щоб черговий раз засвідчити не тільки нашу відкритість і чесність, а насамперед щоб показати беззмістовність і штучність поділу України на схід і захід”, ― наголошується у зверненні.
Разом з тим представники Віктора Ющенка просять виборців Сходу не піддаватися на можливі провокації з боку влади. „Просимо Вас про одне – не піддавайтесь на провокації, які будуть організовувати влада за допомогою бандитів. Навіть якщо Вам видаватимуть по кілька відкріпних талонів для забезпечення потрібного владі голосування, пам’ятайте, що обрана за допомогою обману влада оберне цей обман проти Вас самих”, ― говориться у заяві.
У першому турі президентських виборі на Західну Україну прибуло понад 4 тисячі спостерігачів із Східних областей України, переважно Донецької.
21 листопада в Україні відбудеться другий тур президентських виборів.