Проект звернення до волинян з приводу набрання чинності Законом «Про засади державної мовної політики» був внесений на розгляд наступної сесії Іваничівської райради разом із пояснювальною запискою до нього. Проте керівництво районної ради почало шукати способів уникнути розгляд неприємного для режиму Януковича питання.

«Голова Іваничівської райради Анатолій Стаднік і заступник голови Руслан Голодюк заблокували внесення в порядок денний звернення до волинян з приводу підписання Януковичем вбивчого для української мови закону. Формальною мотивацією вони обрали нібито те, що звернення подане без пояснювальної записки, хоча це абсолютно не відповідає дійсності. Тому що вона була подана разом із зверненням у встановлений термін», - зазначив Віктор Вілентко.

Також він розповів, що причина такої позиції керівництва районної ради криється в небажанні йти наперекір волі президента і блокувати закон, який вже вступив у дію.

«Як зізналися у приватній розмові голова та заступник Іваничівської районної ради, їхня поведінка пояснюється тим, що вони не хотіли б йти наперекір волі президента. Позиція Анатолія Стадніка і Руслана Голодюка наступна: закон вже підписаний і вступив у дію, тому небажано йти наперекір волі Януковича», - розповів голова Іваничівської районної організації ВО «Свобода» Віктор Вілентко.