Саме така інформація прозвучала сьогодні, 29 березня, на засіданні комісії облради з питань культури.

Про це повідомляють активісти ГО «Громада та ініціатива» на своїй сторінці у Facebook.

«Зокрема, відповідно до листа начальника управління, скеровано листи орендарям-суб'єктам підприємницької діяльності щодо встановлення орендної плати згідно з Методикою розрахунку орендної плати, затвердженою рішенням Львівської обласної ради від 28.02.2012 номер 386, за результатом проведення незалежної оцінки та з врахуванням орендної ставки у розмірі 3% (до 50 кв. м.) та 7% (більше 50 кв. м.).

 «У разі наявності згоди щодо продовження оренди на нових умовах - переукласти (продовжити) договори, у разі відмови - договори оренди припинити у зв'язку з закінченням терміну їх дії», - йдеться у листі від управління майна.

Як зазначають активісти, такі ганебні ініціативи управління майном спільної власності щодо збільшення орендної плати громадським та видавничим організаціям простежувалися і торік.

Відповідно до закону України «Про посилення захисту майна редакцій ЗМІ, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок»,  приміщення, в яких перебувають редакції, друкарні, видавництва, книгарні, підприємства книгорозповсюдження, творчі спілки, орендуються на невизначений термін та за тарифами, встановленими для бюджетних організацій.

Комісія культури не підтримала таку ініціативу і звернулася до керівництва облради залишити пільгову ціну для такого роду організацій у розмірі 1 грн за кв. м.

 «Вголос»