Таку думку висловив перший заступник голови Львівської обласної ради V скликання, голова ЛОПО ВО «Батьківщина» Роман Ілик під час засідання Незалежного громадського прес-центру «Львівський вибір» на тему: «Аналіз перших кроків та рішень Львівської обласної ради».

Роман Ілик зазначив, що, ідучи до влади, всі партії, у тому числі й партія влади та ВО «Свобода», декларували посилення ролі місцевого самоврядування, реформу бюджетних процесів, а також питання, пов’язані з децентралізацією бюджетних процесів.

«Проте ми зараз бачимо відсутність реформ, як на рівні області, так і на рівні держави, бачимо підняття комунальних тарифів, підвищення пенсійного віку, а також прийняття цього «податкового гето».

Керівництво Львівської обласної ради порівняло сьогодні себе з англійською королевою: вони покладають квіти, ходять між цвинтарем і пам’ятниками, оцінюють політичну ситуацію в Україні і. Час від часу їх показують по телевізору – показують те, що вони називають сесійними засіданнями. Якихось наслідків від цього для звичайних людей я не бачу», - сказав Роман Ілик.

Він зазначив, що не треба бути великим політологом, щоб оцінити діяльність депутатів Львівської обласної ради. За словами Романа Ілика, достатньо просто зайти на сайт ЛОР і побачити заголовки новин про зроблене ЛОР за березень: «Депутати ЛОР вшанували пам’ять українців, трагічно загиблих», «Олег Панькевич привітав заньківчан з прем’єрою «Невольника», «Олег Панькевич взяв участь у святкуванні 100-річчя середньої школи №2» та інші.

«З 17 заголовків лише два проголошують певні політичні наміри, але це лише декларації», - зазначив Роман Ілик.

Також він сказав, що бюджет Львівщини перетворився «на касу по виплаті заробітних плат і здійсненні обов’язкових платежів». Він нагадав, що у 2010 році на обласні цільові програми було передбачено фінансування у розмірі близько 140 млн. грн. У 2011 році на виконання цих програм виділили лише 14,5 млн. грн., тобто в десять разів менше, ніж минулого року.