Керівництво Львівської обласної державної адміністрації користується автомобілями, орендованими у комерційних структур.
Про це повідомляється у відповіді керівника апарату Львівської облдержадміністрації Володимира В’язівського на запит Львівської обласної організації ХДС щодо використання службового автотранспорту. ― повідомила „Контекст-медіа” прес-служба ЛОО ХДС.
ЛОО ХДС отримала офіційну відповідь на запит щодо використання службового автотранспорту.
У відповіді ОДА, зокрема, сказано: „... Керівництво облдержадміністрації обслуговують автомобілі: Opel-Omega 3.0 наданий облдержадміністрації Львівською обласною радою в безкоштовне користування; Skoda-Super B, який орендується у ВАТ "Західенерго" "Львівенерготранс" з помісячною оплатою оренди 317 грн.
Skoda-Super B, Deawoo-Leganza (є на балансі облдержадміністрації), Opel-Omega (наданий головним управлінням економіки в безкоштовне користування), та автомобіль Skoda-Oktavia (орендуються у Львівській залізниці з помісячною оплатою оренди відповідно 258 грн.).
Що стосується оплати праці водіїв, то за договором зазначені вище автомобілі, передані на обслуговування ДК АТП обласної ради, яке проводить нарахування і виплату заробітної плати водіям.
Облдержадміністрація бере в оренду зазначені вище автомобілі у зв’язку з відсутністю коштів на придбання автомобілів відповідного класу".
ХДС нагадує, що відповідно до ст.3 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" одними із найважливіших принципів діяльності місцевих держадміністрацій є дотримання засад верховенства права, законності та гласності. Також у ст.47 згаданого закону наголошується, що "фінансове забезпечення місцевих державних адміністрацій здійснюється за рахунок Державного бюджету України". Крім цього, у ст. 2 Закону України "Про джерела фінансування органів державної влади" говориться, що "органи державної влади здійснюють свою діяльність виключно за рахунок бюджетного фінансування".
Натомість ХДС буде домагатися відповіді на запитання "Чи планує облдержадміністрація відмовитись від практики оренди автомобілів у комерційних структур?"