Власники піцерії «Челентано», яка знаходиться на вул. Городоцькій,141 у Львові переконані, що є всі підстави стверджувати про цілеспрямовану рейдерську атаку на їх приміщення.

«Ми маємо всі підстави стверджувати про цілеспрямовану рейдерську атаку на приміщення піцерії «Челентано», що нас здійснюється за участю одного з працівників прокуратури Франківського району Львова», - сказала співзасновник та інвестор піцерії Анна Гера.

«Сьогодні у місті багато ведеться розмов про інвестування у готелі та ресторани, а які ж можуть бути інвестиції, коли в один прекрасний момент, під впливом однієї особи починається робитися все, щоб припинити нашу діяльність», - додала вона.

За словами адміністратора піцерія Сергія Гришка, 15 січня працівники Управління з питань наглядово-профілактичної діяльності ГУ МНС України у Львівській області разом із працівниками міліції та старшим помічником прокурора Франківського району Світланою Андрусишин прибули у приміщення піцерії для його закриття.

«Вказані дії суперечать чинному законодавству, адже прокуратора та працівники МНС не є тим органом, який в примусовому порядку мають право закривати приміщення, виганяти працівників та відвідувачів піцерії. Для вчинення зазначених дій в Україні існує Державна виконавча служба. Окрім того, працівники МНС намагалися без відповідних дозволів та погоджень вимкнути рубильник та припинити постачання електроенергії приміщення піцерії «Челентано». Адміністрація піцерії надала документи згідно яких заборонено до вирішення спору в суді усім органам влади припиняти роботу даного закладу. Втім ця ухвала була проігнорована», - сказав він.

«Такі дії заподіяли адміністрації «Челентано» матеріальні збитки та шкоду іміджу. Адже працівниками міліції були сказані брутальні висловлювання в адресу працівників піцерії та її відвідувачів, окрім того чинилися перешкоди у функціонуванні закладу, у приміщення відвідувачів не пускали, а тих, які перебували в приміщенні – виганяли на вулицю.

«У нас вилучили всі документи на право власності цього приміщення. Ми зараз не маємо жодних документів у оригіналі, все лише копії. Тому є підстави вважати, що людина, яка за цим стоїть, може собі без проблем оформити право власності на приміщення», - повідомив директор ПП «МПМ» та власник приміщення по вул. Городоцькій, 141Олег Наставський.

За словами адвоката та керуючого справами піцерії «Челентано» Андрія Зубача, заклад функціонує протягом 1,5 року і відповідні дозволи та погодження на його роботу від Франківської рай адміністрації, санепідемстанції, органів пожежного нагляду тощо, керівництвом закладу були зроблені ще до відкриття піцерії.

«Але несподівано, без достатніх підстав, всіма вищезазначеними органами були відкликані підписи на всіх дозвільних документах. Не зрозумілою є позиція помічника прокурора Франківського району. Адже, завданням прокуратури є нагляд за виконанням закону, а не фізичне закриття певного об’єкту. В моїй практиці – це взагалі перший раз, коли працівник закону змушує державні органи діяти проти цього ж закону», - додав Зубач.

«Наразі, попри тиск державних владних структур, керівництво відстоює право на законне функціонування закладу у судах різних інстанцій та сподівається на відповідне розуміння зі сторони правоохоронних органів та влади міста», - сказав п. Андрій.

Наразі заклад працює, але за словами Анни Гери, старший помічник прокурора Франківського району Світлана Андрусишин та працівники МНС обіцяли повернутися через кілька днів і закрити заклад на підставі нових документів.