"Попереднє керівництво Товариство влаштовувало те життя, яке було. Проте, ці межі, у яких вони існували, не влаштовували ні мене особисто, ні російську громаду Львова. Тому потрібно йти далі і розв’язувати невирішені проблеми", – повідомив сьогодні, 30 червня, під час прес-конференції член ради Товариства, голова наглядацької комісії Товариства Олександр Свістунов.

"Потрібно закінчувати з тим, що у Львівській області і, особливо, у Львові, до людей російської національності, ставляться як до якоїсь там національної меншини, якій потрібно виділити кабінетик або два від сили. За найскромнішими підрахунками тут проживає 91 тисяча росіян і, як мінімум, 200 тисяч російськомовного населення. І коли цим людям надається кінотеатр, якому вже понад 50 років і який і формально, і морально застарів, то потрібно виходити на рівень наших вимог, яких достойна російська громада Львова. Звідси і пішла трансформація Товариства", – зазначив О.Свістунов.

За словами О.Свістунова, нове керівництво Товариство має намір звернутися до міської та обласної влади, оскільки "безумовно, для такої кількості росіян потрібно розуміти, що російська громада має більш розширені межі. Нашим приміщенням користується грецька, татарська, білоруська громади та інші національності, які розмовляють російською мовою. Тому графік прийому цих людей настільки тісний, що ми не маємо можливості приянти усіх бажаючих. Відповідно, тут досить часто переповнені приміщення, а в суботу та неділю немає навіть як дихнути. Тому ми висунемо пропозиції до влади, аби якось нам надали нове приміщення та зробити декілька кабінетів, щоб створити гуртки для російської громади", – сказав він.

Відносно поширеної заяви члена Асоціації культури і освіти "Русский дом" Тетяни Шведової про захоплення Російського товариства ім.О.Пушкіна, то О.Свістунов розповів, що ніякого захоплення приміщення не було. "Тим паче, у будинок Товариства ми зайшли не уночі, а в обідній час 22 червня, після чого провели тут інвентаризацію. А Шведова просто обожнює дешеві скандали і тому таке наговорила", – сказав О.Свістунов.

ЗІК