Компанія UMC висловлює стурбованість з приводу незаконності надання Національною комісією з питань регулювання зв‘язку ліцензії на мобільний зв'язок третього покоління ВАТ «Укртелеком». Про це йдеться у заяві керівництва компанії, розповсюдженій прес-службою UMC.

«Як провідний оператор мобільного зв'язку України, UMC змушена висловити свою стурбованість щодо ситуації, яка склалася з видачею ліцензії на мобільний зв'язок третього покоління», - йдеться у заяві.

У компанії наголошують, що НКРЗ видала цю ліцензію ВАТ "Укртелеком" без проведення конкурсу, що є порушенням законодавства.

«Ми розуміємо, що в даний час пріоритетом для уряду України є приватизація ВАТ "Укртелеком". Проте, ми вважаємо, що основним фактором ефективного розвитку економіки нашої країни є дія чітких правил гри рівних для всіх учасників, і повне дотримання законів», - зазначають у UMC.

Крім того, керівництво мобільного оператора відзначає свій внесок у розвиток національної економіки: за 13 років роботи на українському ринку UMC продемонструвала свою готовність здійснювати масштабні інвестиції в інфраструктуру Україну і робити новітні технології доступними кожному українцю. Тільки цього року UMC інвестує в Україну більше 500 млн. доларів, а в цілому компанія створила більше 3 000 робочих місць.

«UMC подала заявку на видачу ліцензії на мобільний зв'язок 3-го покоління у вересні цього року. Світовий досвід показує, що саме сполучення стандартів GSM, у якому зараз працює UMC, і UMTS є найефективнішою моделлю розвитку стільникового зв'язку. Ми вже заявляли, і вважаємо за необхідне ще раз підкреслити, що динамічний і ефективний розвиток галузі можливий тільки за умови вільної і чесної конкуренції підприємств, поза залежністю від форми їхньої власності», - наголошується у заяві.

У зв‘язку з ситуацією, що склалася керівництво UMC звернулося до Президента України Віктора Ющенка з проханням сприяти видачі UMC ліцензії на мобільний зв'язок третього покоління на умовах, рівних з ВАТ "Укртелеком".

ІА «Гаряча Лінія»