Про це заявила Харківська обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода», пише прес-служба організаці].

Партія пов’язує нинішні дії сепаратистів «з багаторічною політикою росієпоклонництва та зрадницьким служінням інтересам ворожої державі Кернеса та Добкіна».

«Ще у лютому місяці харківські можновладці використали всю свою владу, аби створити так званий «Український фронт» - організацію, що сприяла розколу України. Понад те, після того, як стало відомо про перемогу над режимом Януковича, обидва головні харківські сепаратисти від’їхали до Росії, де вочевидь отримували вказівки від «господарів» про те, як треба себе вести в нових українських реаліях. Наслідком чого всі українці стали свідками безлічі лицемірних і брехливих заяв Кернеса про начебто орієнтованість його на засади єдиної України.

Нині, коли Росія через свої диверсійні групи та агентів веде неприкриту воєнну агресію щодо нашої держави, «мер» Харкова продовжує йти на переговори та робить надзвичайні поступки людям, котрих за їхні дії потрібно терміново притягувати до суворої відповідальності. Відтак міський голова Харкова не виключив, що заплатить за них заставу за затриманих терористів. Також Кернес пообіцяв домагатися від Верховної Ради термінового ухвалення закону про місцевий референдум, та повернення до етеру пропагандистських російських телеканалів. Про те, що серед оточення Кернеса і раніше, і нині безліч безпосередніх організаторів та учасників сепаратистських шабашів у Харкові – годі й говорити!», – йдеться у заяві.

«Свободівці» заявили, що повністю підтримують мирне врегулювання ситуації у регіоні, однак «не шляхом зневаги прав українських громадян, котрі насмілилися жити на своїй, Богом даній землі, перед зайдами, котрі хочуть зробити Харків іноземною державою: чужою і за культурою, і за світоглядом».

«Зміна риторики Кернеса після перемоги Революції Гідности ніяк не анулює його попередніх сепаратистських дій, та наслідків цих дій для Харківської области. Терористи, що, впевнившись у власній безкарності, продовжують злочинну діяльність як у побитті звичайних пересічних харківців, так і у захопленні адміністративних будівель, неодмінно відповідатимуть за свої дії з усією суворістю законодавства. Сьогодні ми впевнено заявляємо: Геннадій Кернес був і є одним з головних сподвижників сепаратизму в Україні», – пише «Свобода».

Як писав «Вголос», вчора близько 17:15 внутрішній двір Харківської міської ради силами міліції був звільнений від невідомих озброєних людей, які близько двох годин намагалися увірватися в будівлю.

Також у Харкові трапилися зіткнення між мітингувальниками після того, як учасники проросійського ходи прорвали кордон міліції на перехресті вул. Раднаркомівській та вул. Сумської.

У результаті сутичок, за даними міліцією, постраждало близько 50 людей.