Представники Росії на слуханнях у Європейському суді з прав людини щодо Криму заявляють, що Україна перед та після анексії Криму була керована негідними силами.

Про це повідомляє “Європейська правда“.

Таким висловлюванням присвятили частину своїх виступів уповноважений Росії при ЄСПЛ Михайло Галперін та британський юрист Міхаель Свейнстон, що є керівником групи юристів, які готували позицію Росії.

Зокрема, Галперін наголосив, що після Революції гідності владу в Україні отримали “фашисти”.

Свейнстон натомість наполягає, що політика України щодо Криму після його незаконної анексії (у виступах представників РФ вона названа “приєднанням”) формувалася зовнішніми силами. Значну частину свого виступу він присвятив розповіді про те, як західні уряди – переважно США (також згадувалися Велика Британія та Нідерланди) – через урядові та неурядові фонди надавали допомогу українським громадським організаціям, які опікуються питаннями Криму.

Найбільше уваги було зосереджено на Українській гельсінській спілці з прав людини (УГСПЛ) та її керівникові Аркадію Бущенку, а також Марії Томак. Захисник РФ зробив висновок, що події в Україні в 2014 році були інспіровані ззовні.

Суд ще не реагував на аргументи РФ.

Нагадаємо, що Росія визнала дату окупації Криму під час засідання ЄСПЛ.