Кіберкомандування США для запобігання втручання у вибори почало першу кібероперацію щодо протидії розповсюдження дезінформації Росією.

Про це повідомляє The New York Times.

Метою операції США стали, ймовірно, співробітники російських розвідслужб, зазначає видання. Міністерство юстиції США повідомило в п’ятницю про кампанії “інформаційної війни” з боку росіян, спрямованої на вплив на проміжні вибори.

“Кампанія, яка передбачає ряд місій, проведених за останні кілька днів, є першою такого типу операцією за кордоном, покликаною захистити американські вибори, зокрема листопадові проміжні вибори (до Конгресу, — Ред.)”, — йдеться в матеріалі.

Як повідомляє видання, американські фахівці в галузі безпеки в кіберпросторі ідентифікували кілька підозрілих росіян і відстежили їхню діяльність.

“Кіберкомандування надсилало прямі повідомлення агентам, котрі стоять за кампаніями впливу. Високопоставлені офіційні особи, які працюють у сфері оборони, заявили, що вони не загрожували безпосередньо цим особам”, — йдеться в статті.

При цьому не уточнюють, чи було це зроблено електронною поштою, через чати або за допомогою якихось інших каналів зв’язку.

“Операції Кібернетичного командування США виглядають достатньо виважено, особливо порівняно зі спробами Росії використовувати все більш вдосконалені та витончені методи дезінформації, щоб посіяти протиріччя в Сполучених Штатах”, — підкреслює газета.