Про це повідомляє  Департамент комунікації Нацполіції України.

«Оперативники кіберполіції за процесуального керівництва прокуратури провели обшуки у кількох виявлених адміністраторів інтернет-пасток «синій кит». Поліцейські встановили близько 200 профілів дітей у соціальних мережах, які входили до так званих «груп смерті». У результаті обшуків отримано важливу інформацію, яка суттєво допоможе в розслідуванні, а відтак - і в більш ефективній протидії цій проблемі», - йдеться у повідомленні.

Із виявленою інформацією працюють правоохоронці.

Водночас лише за останню добу поліція оперативно знайшла двох підлітків, які були учасниками інтернет-пастки «синій кит» і зникли із місця постійного проживання. У Харкові хлопчик пішов з дому, залишивши записку тривожного змісту. Поліцейським вдалося знайти дитину і повернути батькам. У Тернополі правоохоронці знайшли дівчину, яка напередодні також зникла із постійного місця проживання, залишивши схожу записку.

Наразі з ними та їхніми батьками працюють поліцейські з підрозділів ювенальної превенції та психологи.

Зважаючи на актуальність проблематики, сьогодні має відбутися нарада за участі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, а також Національної поліції України, Міносвіти, Мінсоцполітики і Міністерства охорони здоров'я. На ній обговорюватиметься проблема протидії суїцидам, зокрема - і в дитячому середовищі.

У прес-службі зауважили, що поліція дуже активно долучається до роботи над цією проблемою. Правоохоронці роблять усе від них залежне, співпрацюючи із зацікавленими органами влади. При цьому в Нацполіції нагадують, що найбільш дієва профілактика - це увага батьків до своєї дитини.

«Вголос»