Працівники кіберполіції викрили студента одного із технічних університетів Києва у незаконному втручанні в роботу комп’ютерних мереж, тобто у так званій MITM-атаці (Man In The Middle).

Вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження, інформує прес-служба Кіберполіції.

Працівники Департаменту кіберполіції встановили, що 20-річний чоловік, використовуючи спеціалізований пристрій, отримав віддалений доступ до мережевого обладнання, яке використовував активіст одного зі столичних вишів.

«Зловмисник намагався інфікувати комп’ютерну техніку студента шкідливим програмним забезпеченням. Для цього він блокував доступ жертви до мережі інтернет та маскував свої дії під виглядом оновлення програмного забезпечення роутера. У результаті інфікування зловмисник намагався отримати повний доступ до комп’ютера жертви», – зазначають правоохоронці.

На квартирі у зловмисника вилучено ноутбук, спеціалізоване обладнання для віддаленого доступу, пістолет ПМФ-1, а також пристрій для виявлення прихованих камер та жучків.

Вирішується питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) КК України.

Поліція встановлює усі обставини події.