Фігуранти розмістили оголошення щодо працевлаштування на роботу до країн Європи. Пропонували працювати на рибних фермах у Німеччині та Нідерландах. У потенційних клієнтів вимагали передплату за свої послуги, після зникали, повідомляє пресслужба Кіберполіції.

Правоохоронці Житомирщини викрили групу осіб, котрі під приводом працевлаштування за кордоном ошукували громадян.

Кіберполіція встановила, що до злочинних дій причетні двоє жителів Житомирської області, віком 28 і 23 роки. У кожного з них були розподілені ролі: старший з чоловіків був організатором і безпосередньо спілкувався з потенційними клієнтами, а молодший – розміщував відповідні оголошення на інтернет-ресурсах та слідкував за наповненням банківського рахунку і займався «транзитним» рухом коштів між картками.

«Фігуранти розміщували оголошення у соцмережі та пропонували послуги із працевлаштування на роботу до країн Європи. Потенційним клієнтам пропонували заробіток на рибних фермах у Німеччині та Нідерландах. Бажаючі зв’язувались з фігурантами телефоном вказаним в оголошенні. Після чого зловмисники вимагали передплату за свої послуги, які  оцінювались близько 3 тисяч гривень. Згодом контактні телефони «помічників» з працевлаштування більше не відповідали», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання фігурантів і вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, sim-карти та флеш-накопичувачі.

Як відомо, правоохоронці Києва затримали представника громадської організації під час одержання 100 000 доларів США шахрайським шляхом.