Хакери за допомогою шкідливого програмного забезпечення несанкціоновано втручалися у роботу банків і привласнили кілька мільйонів гривень.

Як інформує Кіберполіція, після оголошення підозри у серії кіберзлочинів – організатор переховувався від правоохоронців, тоді його оголосили у розшук.

Правоохоронці затримали 30-річного чоловіка, який ґрунтовно підозрюється в організації низки кіберзлочинів.

Кіберполіція встановила, що підозрюваний створив шкідливе програмне забезпечення. Цей вірус злочинна група розсилала на електронні поштові скриньки для отримання доступу до «клієнт-банку». В подальшому вони відслідковували надходження значних грошових сум на банківські рахунки підприємств. Після цього гроші перерахували на відкриті рахунки спільників.

Упродовж досудового розслідування правоохоронці провели 35 обшуків на території Закарпатської, Київської, Івано-Франківської, Одеської областей та міста Києва. За результатами вилучено речові докази.

Усім фігурантам оголосили про підозру у вчиненні правопорушень по п’яти статтях Кримінального кодексу України.

Організатор переховувався від правоохоронних органів, уникаючи відповідальність, тому його було оголошено у державний розшук.

Затримання підозрюваного відбулося на підставі ухвали суду на Івано-Франківщині. Йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, з альтернативою внесення застави у 2,5 мільйони гривень.

Раніше, 3 липня “Укроборонпром” відбив чергову атаку хакерів. Хакери намагалися заразити  систему “Укроборонпрому” вірусом типу “троян” через електронні скриньки працівників.