Після проведення адміністративно-територіальної реформи загалом кількість працівників і державних службовців в органах місцевого самоврядування зросте в 6 разів.
Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Роман Безсмертний на прес-конференції у Луганську, де сьогодні проходить обговорення законопроекту “Про територіальний устрій України”.

Він наголосив на тому, що після реформи про будь-яке звільнення людей "говорити не доводиться". Навпаки, вважає Безсмертний, у місцевих органах влади може виникнути кадрова проблема.
Віце-прем'єр зазначив, що на сьогодні у виконкомах сільських рад працює троє людей – голова, секретар і прибиральниця. А після проведення адмінреформи у виконкомі п'ятитисячної громади працюватиме не менше 12-15 службовців.
На запитання журналістів, скільки буде витрачено на проведення адміністративно-територіальної реформи, Безсмертний заявив, що на сьогодні Міністерство фінансів України працює над кошторисом. Водночас він відмовився називати хоча б приблизні цифри, необхідні для проведення реформи.

Віце-прем'єр вважає, що необхідність проведення адміністративно-територіальної реформи існує вже давно, але влада раніше боялася проводити її. За його словами, колишня влада не розуміла також, що перед проведенням такої реформи необхідно йти на діалог з людьми, котрі проживають в регіонах. 
Безсмертний наголосив, що головне завдання адміністративно-територіальної реформи, передбачене в законопроекті “Про територіальний устрій України” - це наближення послуг до населення та "дуже сильна децентралізація влади".
Відповідаючи на запитання щодо того, які в Україні будуть міста-регіони в разі проведення адміністративно-територіальної реформи, він назвав, зокрема, Донецьк, Дніпропетровськ, Одесу, Кривий Ріг, Київ, Львів, Харків.

Трьома головними складовими моделі адміністративно-територіальної реформи є: громада, район та регіон. Після реформи планується утворити 4 тис. громад, 280 районів, 70 міст-районів та 33 регіони та міста-регіони. У моделі трирівневої адміністративно-територіальної реформи базовою одиницею є громада.
У територіальній одиниці громаді проживатиме не менш як 5 тис. мешканців, у районі та місті-районі – не менш як 75 тис. осіб, у регіоні, місті-регіоні – не менш як 750 тис. жителів.
На сьогодні в Україні існує 456 міст, з яких - 176 міст обласного значення (в Криму - республіканського значення), 278 міст районного значення. В державі – 118 районів у містах, 490 сільських райони, 24 області, Автономна республіка Крим, міста з особливим статусом Київ і Севастополь. Селищ міського типу в Україні - 881, селищ – 1363, сіл – 27 217. Всього населених пунктів – 29 922. В Україні діють 12 115 місцевих рад усіх рівнів.

УНІАН