Станом на 14.00 18 липня кількість госпіталізованих після надзвичайної ситуації в Ожидові зросла до 72 осіб, з 19 дітей.

Про це повідомила прес-служба міністерства охорони здоров’я України.

У Львові та області госпіталізовано 69 осіб, у Тернопільську обласну клінічну лікарню — 1 особу та м. Києві — 2 особи госпіталізовано в лікарню швидкої медичної допомоги (що на момент аварії перебували на території ураження).

Дiтей госпіталізовано: до обласної дитячої клінічної лікарні, обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит", Львівської міської дитячої клінічної лікарні. Bci дiти оглянуті ЛОР-лікарем. IIроведено лабораторне та ультразвукове обстеження. Патологій не виявлено.

„Звертання громадян зі симптоматичними скаргами на отруєння частішають. Медики це передбачували. Люди занепокоєні ситуацією, однак звертаються також і такі, у кого немає симптомів, тобто спрацьовують психогенні реакції, настороженість. Медики, звичайно оглядають усіх. Постраждалих з клiнiчними проявами госпіталізують. Проводиться клiнiчне та лабораторне монiторування функцiонального стану opraнів та систем постраждалих протягом не менше 3 дiб” — сказав головний позаштатний токсиколог МОЗ Борис Шейман.

Як повідомляло агентство, аварія сталася 16 липня о 16.55. На 12 км перегону „Красне-Ожидів" поблизу с. Закомаря, відбулося сходження з колії 15 цистерн товарного потягу. Через розгерметизацію ємностей, при контакті фосфору з повітрям, зайнялось 6 цистерн. Внаслідок горіння утворилась велика кількість диму та токсичних газів. Зайняттю фосфору передував вибух.

За фактом порушення правил безпеки прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу.