Про це повідомив правозахисний центр «Меморіал», передає «112 Україна».

Як уточнюється, під політв'язнями розуміються як люди, що відбувають тюремне покарання, так і ті, хто утримується під вартою або під домашнім арештом.

Цього року правозахисники розділили політв'язнів на два списки: один з них потрапили люди, засуджені у зв'язку з реалізацією права на свободу віросповідання, до другого - всі інші політв'язні.

«Ми запровадили такий поділ, щоб російська і світова спільнота могла краще сприйняти проблему політично вмотивованого та незаконного позбавлення волі в нашій країні, а також, щоб підвищити рівень суспільної солідарності з політв'язнями», - пояснюють в «Меморіалі».

Правозахисники відзначають, що якщо рік тому список політв'язнів складався з 50 осіб, то сьогодні в обох списках значаться в цілому 102 людини.

Керівник програми «Підтримка політв'язнів і переслідуваних громадянських активістів» Сергій Давідіс пояснив РБК, що списки «Меморіалу» - неповні, так як багато справ ще не розглянуто.

На початку жовтня мін'юст РФ включив міжнародне історико-просвітницьке, благодійне і правозахисне товариство «Меморіал» реєстр «іноземних агентів» за підсумками позапланової перевірки.