Загалом кількість убитих в чотириденному протистоянні терористів і влади досягла 81 людини, повідомляє «Аль-Джазіра».

Тіла виявили алжирські військові при огляді заводу з переробки газу на предмет наявності вибухівки. Деякі загиблі настільки понівечені, що поки неможливо сказати, чи були вони заручниками чи бойовиками.

Алжирський спецназ взяв штурмом завод з переробки газу в пустелі після чотирьох днів протистояння з бойовиками, які захопили заручників. Влада заявляє, що таким чином хотіла перешкодити ісламським екстремістам підпалити комплекс і вбити всіх заручників за допомогою вибухових пристроїв, встановлених на всій території підприємства.

Приватний алжирський телеканал «Еннахар» повідомляє з посиланням на свої джерела, що 25 тіл, виявлених в будівлі заводу, належать заручникам, яких стратили бойовики.

Захоплений завод належав британській BP і норвезькій Statoil, спільно з державною алжирською нафтовою компанією. На ньому також працювали японські інженери і співробітники французької компанії, яка забезпечувала громадське харчування.

Деякі уряди висловили обурення тим фактом, що їх заздалегідь не попередили про намір алжирського спецназу штурмувати комплекс. Британія і Франція, проте, публічно висловилися на підтримку дій влади Алжиру.

«Дуже легко говорити про те, що потрібно і не потрібно було робити. Алжирська влада прийняла рішення і його ціна виявилася дуже високою, однак мені зовсім не подобається враження, що ці дії необхідно ставити під питання. Вони повинні були впоратися з терористами», — заявив міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус.

Тієї ж думки дотримується і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

«Звичайно, люди запитуватимуть, наскільки адекватною була відповідь алжирської влади на ці події, проте я хочу сказати, що вина за ці смерті повністю лежить на терористах, які почали злісну і боязку атаку», — йдеться в його офіційній заяві.

Джерело: BFM