Перший віце-прем’єр-міністр Анатолій Кінах критикує керівництво Міністерства аграрної політики за тиск на сільськогосподарських виробників у питаннях ціноутворення. Про це він сказав під час проведення наради з формування цін на продукцію тваринництва.

Зокрема, Кінах назвав неприпустимим, коли високі чиновники Мінагрополітіки з екранів телевізорів заявляють про те, що до сільгоспвиробників, які продаватимуть продукцію за цінами, нижчими від встановлених мінімальних цін, застосовуватимуться адміністративні заходи.

Кінах додав, що потрібно чітко розуміти, що встановлена урядом мінімальна ціна є лише індикатором або орієнтиром для ціноутворення.

«Змушений констатувати, що йде несконсолідована, непрофесійна оцінка методів ціноутворення в цій галузі», - сказав Кінах.

Він відзначив, що спроба ручного управління ціноутворенням має наслідком створення дефіциту продукції на ринках.

За підсумками наради Кінах доручив Міністерству юстиції і Мінагрополітіки підготувати інструкцію щодо механізму застосування мінімальних цін, де сформулювати, ґрунтуючись на законодавстві, що мінімальна ціна є індикативною, і направити цю інструкцію керівництву відповідних міністерств, відомств, а також керівництву обласних державних адміністрацій.

ІА „Гаряча лінія”