Обмеження на провезення продуктів харчування - не рідкість, а ось деякі країни вводять більш оригінальні заборони.

Про це повідомляє "True.ua".

США – «кіндер-сюрприз»

Щорічно у світі продається 3,5 млрд «кіндер сюрпризів», але в США шоколадні яйця з іграшкою всередині заборонені. Заборона пов'язана із законом 1938 року, який накладає обмеження на продукти харчування, в яких використовуються неїстівні компоненти.

Мандрівникові, який порушив закон, загрожує суворий допит і штраф у розмірі від 300 до 2500 тис. доларів. Робота прикордонників ускладнюється тим, що шоколадні яйця дуже популярні, і в сусідній Канаді вони не заборонені. Тільки в 2011 році прикордонні служби США конфіскували 60 тис. «кіндер-сюрпризів».

У 2017 році компанія-виробник Ferrero повідомила, що випустить для американського ринку особливі яйця із сюрпризом, які більше підходять під місцеве законодавство.

Фіджі і Нова Зеландія – «свята вода»

Мандрівники, які вирушають на Фіджі, зобов'язані задекларувати «святу воду». Прикордонні служби не забороняють її ввозити, але вода повинна пройти перевірку Міністерства охорони здоров'я протягом 21 дня.

А ось в Нову Зеландію ввезення фіджійської «святої води» заборонено. Відтоді як на Фіджі і за межами островів почали поширюватися історії про «чудесне зцілення святою водою» в селі Натадрадаве за чарівної рідиною стали приїжджати тисячі новозеландців.

Побоюючись, що вода може містити небезпечні для екосистеми країни елементи, Нова Зеландія заборонила ввезення «святої води» з островів Фіджі.

Сінгапур – жуйка

Сінгапур відомий своєю винятковою чистотою і порядком. Одним з його символів стала заборона на жувальну гумку, яка була введена в 1992. Жуйку не продають всередині країни і забороняють її привозити. Порушникам загрожують штрафи.

З 2004 є винятки для жуйки, яка використовується виключно в медичних цілях. У країну також заборонено ввозити жувальний тютюн та електронні сигарети.

Саудівська Аравія – маски

У Саудівській Аравії значний список заборонених до ввезення предметів, включно з алкоголем і християнською або юдейською символікою. Обмеження, яке може особливо здивувати туристів, – це маски, які повністю або частково приховують обличчя.

Заборона була введена через сім років після виходу фільму «V значить вендета» (2005).

Міністерство у справах ісламу Саудівської Аравії опублікувало заяву, в якій ішлося, що маски «підштовхують молодь здійснювати небезпечні дії і сіяти хаос у суспільстві».

Порушення законодавства Королівства може загрожувати серйозним покаранням і в деяких випадках навіть смертю.

Китай – об'єкти, які завдають збитків системі

Незважаючи на те, що в Китаї налагоджена процедура митного контролю, в країні досить значний список того, що заборонено до ввезення. Особливо пильну увагу китайські митники звертають на вміст носіїв інформації.

Читайте також: Forbes назвав найбагатшу співачку у світі.