Про це в інтерв'ю «Вголосу» заявив Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

«Коли я прийшов працювати до агентства, українське кіно майже не мало фінансування, а все виробництво фільмів було зупиненим. Надії на те, що під час війни країна візьметься за відновлення культурних процесів, було дуже мало. 

Разом з тим, війна проти України тривала на усіх фронтах — у тому числі на культурному. Інформаційний простір був повністю окупованим пропагандистським контентом держави-агресора. На наших екранах продовжували прославляти російських правоохоронців і спецназ. 

Треба віддати належне: Росія десятиліттями вибудовувала систему державної підтримки кіноіндустрії і усвідомлювала силу кінематографу як зброї — інтелектуальної, інформаційної, духовної. Цією зброєю РФ вбивала не тіла, а душі. І цією ж зброєю вона ефективно скористалася у війні проти нас. Ця технологія зомбування інтегрувалася навіть у невинні комедії чи детективи, які, на перший погляд, не можуть викликати занепокоєння. Ми ж почали активно протистояти цьому контенту, що зумовило зміну стосунків у телевізійній галузі України і в галузі кінопрокату», – зазначив Іллєнко.

 

«Вголос»